DROŻDŻE GORZELNICZE PURIFERM MOSKWA

W magazynie
8,10 zł
Opis produktu

Drożdże aktywne PuriFerm MOSKVA to specjalnie wyselekcjonowane i wysoko alkoholizujące (do 21%) drożdże przeznaczone do fermentacji nastawów cukrowych.

Zestaw zawiera dawkę enzymów ułatwiających fermentację. Opakowanie na 25 litrów nastawu cukrowego. Optymalna temperatura fermentacji 20-25*C. Należy pamiętać, aby temperatura nastawu nie przekroczyła 30*C.

Skład: drożdże , pożywka, witaminy i mikroelementy.

Fermentacja przebiega burzliwie.

Instrukcja:

Rozpuścić 6 do 8 kg cukru w gorącej wodzie,przelać do fermentatora i dopełnić wodą do objętości 25 l. Do nastawu o temperaturze 25-30*C wsypać całą zawartość torebki drożdży i dobrze wymieszać.Optymalna temperatura fermentacji 20-55*C.Czas fermentacji do 14% w dwa dni i około 5 dni do 20%.

Uwaga:

Przy fermentacji w balonie nie stosujemy korka, wystarczy zabezpieczyć wyjście gazą. W przypadku pojemnika fermentacyjnego nie dociskamy pokrywy. Fermentacja przebiega burzliwie a nadmiar CO2 musi mieć ujście. Z tego samego powodu naczynie powinno zapewniać odpowiednią ilość wolnego miejsca. Fermentację 25L nastawu powinniśmy przeprowadzić w pojemniku minimum 30L.

© 2020 IDEA07. All rights reserved.
Proudly made by
Podziel się opinią