DROŻDŻE GORZELNICZE ALCOTEC 48 CLASSIC

W magazynie
9,00 zł
Opis produktu

Drożdże aktywne Alcotec 48 Classic to specjalnie wyselekcjonowane i wysoko alkoholizujące drożdże przeznaczone do fermentacji nastawów cukrowych. Zestaw zawiera dawkę enzymów ułatwiających fermentację. Opakowanie na 25 litrów nastawu cukrowego. Optymalna temperatura fermentacji zależy od użytej ilości cukru.

 

6 kg cukru w 2 dni daje 14%

7 kg cukru w 3 dni daje 17%

8 kg cukru w 5 dni daje 20%

9 kg cukru w 7-10 dni daje 21%

 

Instrukcja:

Rozpuścić odpowiednią ilość cukru w ciepłej wodzie, przelać do fermentatora i dopełnić zimną wodą do objętości 25 litrów. Do nastawu o temp. 20*C wsypać całą zawartość torebki drożdży i dobrze wymieszać. Optymalna temperatura fermentacji zależy od ilości użytego cukru. Fermentacja przebiega burzliwie. Nie należy używać rurek fermentacyjnych ani korków, nie stosować pokryw w pojemnikach fermentacyjnych.

Uwaga:

Przy fermentacji w balonie nie stosujemy korka, wystarczy zabezpieczyć wyjście gazą. W przypadku pojemnika fermentacyjnego nie dociskamy pokrywy. Fermentacja przebiega burzliwie a nadmiar CO2 musi mieć ujście. Z tego samego powodu naczynie powinno zapewniać odpowiednią ilość wolnego miejsca. Fermentację 25L nastawu powinniśmy przeprowadzić w pojemniku minimum 30L.

© 2020 IDEA07. All rights reserved.
Proudly made by
Podziel się opinią